Reklam
Uçucu Yağlar

Ağır Metal Detoksu İçin Kullanılan Uçucu Yağlar Nelerdir?

Reklam

Ağır metal detoksu için kullanılan uçucu yağlar nelerdir? Uçucu yağlar birçok yönden faydalı olup ağır metal detoksuna yardımcı olmak gibi önemli bir özelliğe sahiplerdir. Uçucu yağların tamamı organiktir ve gerekli mekanizmaları uyararak ağır metallerin ve vücuda zararlı olan maddelerin vücuttan atılmalarını sağlarlar.

Aromaterapi Yağları (Uçucu Yağlar) ve Faydaları Nelerdir?❓ Youtube Videomuzu İzleyerek Bilgi Alabilirsiniz.

Ağır Metal Detoksu İçin En İyi 5 Uçucu Yağ

Ağır metalleri detoksu için kullanılan en iyi 5 esansiyel yağ biberiye, greyfurt, limon, rezene ve selvi olarak bulunmuştur. Yapısal olarak çok hafiftirler ve etkilerini kısa süre içinde gösterirler.

Reklam

Biberiye Yağı

Biberiye yağı, konsantrasyon eksikliği ve hafıza kaybını önlemeye yardımcı olmak için yaygın olarak kullanılır. Bu uçucu yağ, herhangi bir yan etkisi olmadan ağır metalleri vücuttan uzaklaştırarak detoksifiye görevini yerine getirir. Aynı zamanda çeşitli solunum yolu hastalıklarını tedavi etmede ve burun tıkanıklığını gidermede kullanılan etkili bir yöntemdir.

Biberiye yağı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Biberiye Yağı Faydaları Nelerdir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Greyfurt Yağı

Greyfurt yağı, ağır metalleri detoksifiye etmeye ve dolaşım sisteminin düzenli şekilde çalışmasına yardımcı olur. Sindirim sistemini uyararak zehirli toksinlerin ve ağır metallerin vücuttan atılmasını sağlar. Bu özellikleri sayesinde greyfurt yağı çok etkili bir detokslayıcı olarak bilinmektedir.

Limon Yağı

Limon yağı, ağır metallerin detoksifikasyonunu birçok yönden destekler. Uyarıcı bir yağdır ve vücuttaki sindirime fayda sağlar. Aynı zamanda bu yağ, serbest radikallerle savaşan ve oksidatif stresi azaltan yüksek antioksidanlara sahiptir. Böylece ağır metalleri vücuda zarar vermeden çok kolay bir şekilde etkisiz hale getirerek vücuttan uzaklaştırır. Bu faydalarının yanında limon yağı, hoş kokusuyla tercih edilme sebeplerindendir.

Reklam

Rezene Tohumu Yağı

Rezene tohumu yağı, çok etkili bir detokslayıcı olarak çalışır ve kanı iyi bir şekilde arındırır. Vücudu ve hayati organları temizleyen değerli bir tohum yağıdır. Rezene tohumu yağı, vücutta terlemeyi ve idrara çıkmayı uyaran özellikleri desteklekleyerek ağır metalleri ve diğer toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olur.

Selvi Yağı

Selvi yağı, vücut sindirimini destekler ve hücre iç işleyişin sağlıklı devam etmesini sağlar. Ağır metalleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olur ve vücutta bulunan tüm toksinlerin zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Selvi yağı, vücudun detoks organı olan karaciğer salgılarını uyarır ve böylece vücudun detoksifikasyonunu düzenler. Bu yağın, lenf ve kan akışını iyileştirmede çok etkili olduğu kabul edilir.

Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için 6 Adımda Karaciğer Detoksu yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ağır Metal Detoksu İçin Uçucu Yağ Karışımı

Vücuttaki detoksifikasyona faydalı olacak yağlar karışım elde edilerek kullanılabilmektedir.

İçindekiler:

Nasıl Uygulanır?

  1. Bir kaseye limon, selvi ve rezene yağlarından 3’er damla eklenir.
  2. Ardından birkaç damla Hindistan cevizi yağı birleştirici yağ olarak eklenip karıştırılır.
  3. Karışım bir pamuklu çubuk yardımıyla karın bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanır.
  4. En iyi sonuç elde etmek için uygulamanın her gün yapılması önerilir.

Beyninizi toksinlerden arındırmak isterseniz Beyin Detoksu-Beyin Temizlenmesi Nedir? Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

Reklam

Uçucu Yağlar ve Detoksifikasyon

Uçucu yağlar, vücuttaki toksinlerden ve ağır metallerden kurtulmanın en iyi ve en doğal yollarındandır. Vücuttaki sindirimi ve hücre içi işleyişi düzenlemeye yardımcı olan organik ve hafif yağlardır. Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırarak detoksifikasyona destek olurlar.

Reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu