Sağlık | Beslenme | İlaçsız Doğal Tedavi

Hakkımızda

1996 yılında bel fıtığı olarak görünen rahatsızlığım, 5 yıl takip ve ilaçlardan sonra, Ankilozan Spondilit (Otoimmun) olarak teşhisi konuldu. 2012 yılına kadar 16 yıl, kimyasal iğne, ilaç, iksir, şifalı ot, masaj, akupunktur, bel çektirme, takviye vb tedavi yöntemleri uygulandı.

Bu uygulamalarda 1-2 kişi beslenmeden kaynaklanabileceğini söyledi fakat onların da söylediklerinin bir kısmı doğruydu fakat önerdikleri beslenme şeklinde bir çok hata olduğunu kötü tecrübe edip araştırarak öğrenmiş oldum.

Kötü komşu insanı ev sahibi yapar mantığıyla, kendim araştırmaya başladım. O yıllarda da bilimsel olarak bu bilgiler azdı fakat bulduklarımı uygulamaya başladım, düşe kalka bir şeyler yapmaya çalışıyordum. Sonraki yıllarda bu konuları 2000 yıllarda az çok keşif yapıldığını fakat daha yolun başında olunduğu için bilimsel araştırma bloglarına düşmemişti. Sonraki yıllar bu çalışmalar meyvesini verdiğinde, hepsi tek tek bilimsel bloglarda gündeme gelmeye başladı.

Gündeme gelen bilimsel makaleleri okuduğumda insanı gerçekten hasta eden bir çok gıda ve yanlış yaşam biçimiyle ilgili bilgilere rastladım fakat doğrumuydu acaba yoksa bilim yine yanlışa mı düşmüştü? Denemekten ne çıkar mantığıyla gördüğüm okuduğum bilgileri uygulamaya başladım.

Paylaşım yaptığım konuların bir çoğunu kendim uyguladım. Bir grup doktorun da bu konulara değindiğini hatta yeme içme tarzından uyku düzenine, dinlenen müziğe, yapılan egzersize kadar her faktörün insanı etkilediğini gördüm. Paylaşımlarda konuları görebilirsiniz.

Eski tıp dâhileri İbni Sina ve Hipokrat gibi şahıslarında sıklıkla yeme içme ve yanlış yaşam tarzından bahsettiklerini, bu bilgilerin büyük bir kısmının, ayet, hadis, sünnetler ve büyük zatlarında yaşam şekillerinde bir esas olduğunu okudum.

Böylece kendi otoimmun yolcuğumda doğru adımları atmak için yola çıktım.

Hastalıklarım:

Temel hastalığım, Ankilozan Spondilit olup, mücadelemiz şu an benim galibiyetimle devam etmektedir. Bunun yanında çerez olarak gördüğüm hastalıklar ve kurtulduklarım: Üveit, Karaciğer Yağlanması, Safra Kesesi taşları, Beyin Sisi, Yorgunluk, Kireçlenme, Donuk omuzlar, Saç dökülmesi, Tırnak batması, Egzama, Kepek, Göz Kuruluğu, Deri döküntüsü, Kaşıntı vb. ve B12, Demir, D vitamini, Magnezyum, C vitamini vb gibi hayati vitamin ve mineral eksiklikleri.

İlk olarak öğrendiğim alışkanlık; bedenime kulak vermek oldu, çünkü kendimi dinlemediğimi fark ettim. Bedenim sürekli bana bir şeyler anlatmak istiyordu. Yukarıda saydığım bütün hastalıklarımı, bedenim bana önceden haber vermişti ama hiç dinlemeyip onların lokal olarak tedavisini yapmaya çalışıyordum. Egzamaya krem, ağrıya ilaç, göze damla, batık tırnakları oyma vb. gibi klasik çağdaş tıp mantığı ile hareket ediyordum.

Öğrendiğim ve uyguladığım yöntemlerin ben ve yakın çevremde ciddi farklılıklar gösterdiğini gözlemlediğimde yolun doğru olduğunu fark edip devam ettim. 16 yıl aradan sonra doğru bulmuştum fakat halen deneme yanılma ile hayatıma devam edip doğru yolu arıyordum, 3-4 yıl uğraştan sonra, ilaçları bırakıp ağrısa da ölsemde ilaçsız hayatıma nasıl devam edeceğimi öğrenmiş ağrılarımı dindirmiş hastalığımı durdurmuştum.

Hastalıklarımdan yani AS hariç diğerlerinden kurtulmuştum fakat AS ile uğraşmam biraz daha zamanımı alacak, çünkü uygulanan kimyasal ilaçlar ve yanlış tedaviler, ayrıca hastalıkta geçirilen uzun süreler, bir takım deformasyonlara neden olup hastalık derinleşmişti. Bunu geri sarmak uzun bir zamanımı alacak fakat doğru yolda olduğum için hastalık ilerlemiyor, semptomlar beni yataklara düşürmüyor, hayat kalitemin normal insanlardan farkı yok ve en güzelide bunların hepsini İLAÇSIZ yapıyor olabilmek…

MİSYON

“Fonksiyonel Tıp” ile “İlaçsız Yaşıyoruz”

Bu siteyi kurmamızdaki amaç; kendi uyguladığımız ve başarılı olduğumuz İlaçsız yöntemler başta olmak üzere, tüm hastalıklar için ilaçsız neler yapılması gerektiği, organlarımızın sağlığının nasıl geri kazanılabileceğini insanlara aktarmak, İLAÇSIZ yaşıyoruz, sizde ilaçsız yaşayabilirsiniz. Sloganıyla yolumuza devam etmek.

Sağlığını düşünen insanların İLAÇSIZ yaşamak için neler yapabileceklerini, doğru gıda, yaşam tarzı, eğersiz, meditasyon ve dinlemesi gereken müziklerle, onları doğru hedefe profesyonel yaklaşımla, her kişiyi ayrı dinleyerek, doğruları göstermeyi hedefledik. Sitemizdeki bilgileri okuyup uygulayabilecekleri gibi, isterlerse profesyonel destekte sağlayabiliyoruz. Mail yoluyla başvuru yapabilirsiniz. danismanlik@ilacsizyasiyoruz.com

Sizde Fonksiyonel Tıp ile ilaçsız yaşamak istiyorsanız https://ilacsizyasiyoruz.com/iletisim/