Reklam
Beslenmeİlaçsız Market

Sandaloz Sakızı Nedir?

Reklam

Sandaloz sakızı nedir? Sandaloz sakızı, Kuzey Afrika bölgesinde yetişen sandaloz ağaçlarından elde edilen bir sakız türüdür. Sandaloz ağacı, 6 metreye kadar uzayabilir. Bu ağacın dallarından ve gövdesinden damlayan bal, sakız kıvamındadır ve buna sandaloz sakızı denir. Sandaloz sakızının rengi beyaza yakın bir sarıdır ve ele alındığında kolaylıkla parçalanabilen bir yapıya sahiptir.

Sandaloz ağacı, Türkiye iklim koşullarına uyumlu olmadığı için ülkemizde bulunmamaktadır. Sağlıklı bir bedene ulaşmak için alternatif tıpta sandaloz sakızı, yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Reklam
Diyabetten Kurtulmak için Pankreasa Destek Olan Doğal İlaçlar ❗ Youtube Videomuzu İzleyerek Bilgi Alabilirsiniz.

Sandaloz Sakızı Faydaları Nelerdir?

Sandaloz sakızı adı pek fazla duyulmayan, ancak son zamanlarda gittikçe popülerliği artan, özellikle de zayıflamaya yardımcı özellikleriyle tanınan doğal bir maddedir.

Ağrı Kesici Etki Gösterir

İlaç kullanmadan, kas ve baş ağrısını azaltmaya yardımcı olur. Bu etkiyi, kan dolaşımını hızlandırması sayesinde gösterir. Yorgunluk nedeniyle ortaya çıkan baş ağrısını yatıştırmak için sandaloz sakızı sıklıkla kullanılmaktadır.

Yağ Yakımını Hızlandırır

Sandaloz sakızı, son dönemde diyetlerde sıklıkla yer alan bir üründür. Kilo verme sürecini hızlandırmak için, yağ yakımının desteklenmesi gerekir. Sandaloz sakızı, yağ metabolizmasını hızlandırarak yağ yakımına ve kilo kaybına yardımcı olur.

Tansiyonu Düzenler

Yüksek tansiyon, birçok hastalığa neden olabilir. Sandaloz sakızı, damarların genişlemesine yardımcı olur. Bu nedenle doğal yollarla tansiyonu düşürmek için alternatif tıpta kullanılmaktadır. Tansiyon ilacı kullanan kişilerin, sandaloz sakızını doktor takibinde kullanması önerilmektedir.

Reklam

Bağırsak Sağlığını Destekler

Sandaloz sakızı, bağırsakları uyaran bazı bileşikler içerir. Bu sayede kabızlık problemini ortadan kaldırmaya, kilo vermeye ve bağırsak sağlığını korumaya yardımcı olur. Mide yanması ve şişkinlik gibi durumlarda da sıklıkla sandaloz sakızı kullanılmaktadır.

Uzun Süre Tokluk Sağlar

Sandaloz sakızı, içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde tokluk hissini artırır. Beyni ve mideyi uyararak, tokluk süresini uzatmaya yardımcı olur. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilerin kullanması uygundur.

Ağız ve Diş Sağlığını Korur

Sandaloz sakızı çiğnendiğinde, ağız içinde mikrobiyal yük azalır ve diş sağlığı korunur. Çürüklerin, iltihapların ve ağız kokusunun önlenmesine yardımcı olur.

Sandaloz sakızının diğer faydaları arasında romatizma ağrılarını hafifletmesi ve yüksek kolesterolü düşürmesi bulunmaktadır. Fakat bu faydaları geleneksel reçetelerden ileri gitmediği için daha net araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu faydalarından yararlanmak isteyen kişiler kullanmadan önce bir doktor ile görüşmelidir.

Diş Eti İltihabı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Reklam

Sandaloz Sakızlı Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Yapılan çalışmalar, sandaloz sakızlı elma sirkesinin birçok kronik hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olduğunu göstermektedir.

  • Sandaloz sakızı ve elma sirkesi birlikte tüketildiğinde, vücutta antibakteriyel ve antimikrobiyal ekti gösterir.
  • Kabızlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
  • Karın ağrısı ve şişkinlik semptomlarını hafifletir.
  • Uzun seyahatler sonrası ödem problemi yaşayan kişilerde ödemin kısa sürede atılmasına yardımcı olur.
  • Düzenli kullanımda cildi ve saçı besler, güçlendirir.

Sandaloz Sakızı ve Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Kullanımı: Fındık büyüklüğünde sandaloz sakızı öğütülür ve yutulur. 1 bardak içme suyuna 1 yemek kaşığı elma sirkesi eklenir ve hemen üstüne içilir. Daha kolay tüketmek isteyenler aynı malzemeleri bir bardakta karıştırıp hepsini birlikte içebilir. Fakat ilk yolla tüketimi, Ender Saraç tarafından özellikle önerilmektedir.

Sandaloz Sakızının Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Nadiren görülse de bazı kişiler, sandaloz sakızına karşı hassas olabilirler. Bu nedenle, ilk defa sandaloz sakızı tüketecek kişilerin, ufak bir parça tatması, bir yan etki görülürse kullanmayı kesinlikle bırakması önerilir.

  • Sandaloz sakızı, zehirli etkileri olmayan doğal bir sakızdır. Fakat, alerjiye meyilli kişilerde tüketimden sonra kaşıntı gibi semptomlar görülebilir.
  • Tansiyon düşürücü etkisi nedeniyle tansiyon hastalarına sandaloz sakızı kullanımı önerilmez.
  • Bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı için, ishal durumunda kullanımı önerilmez.
  • Gebelik riski olan kişilerin, rahim kaslarını gevşetebileceği için kullanımı önerilmez.
  • Kronik hastalığı olmayan kişilerde ve doktor belirli bir yasak koymadıkça, sandaloz sakızı tüketimi güvenli kabul edilir.

Reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu