Reklam
Sağlık

Zararlı Duygu ve Düşünceler

Reklam

Zararlı duygu ve düşüncelerin insan bedeni ve ruhu üzerinde çok büyük etkileri vardır. Zihnimiz inanılmaz bir güce sahiptir ve pek çok işin üstesinden büyük bir kolaylıkla gelebilir. Zor bir dönemden geçiyor olsanız bile, olaylara iyi tarafından bakmak ve aklınızı olumlu düşüncelere yönlendirmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Sizi Gün İçinde Daha Enerjik ve İyi Hissettirecek Doğal Detoks Tarifi. Doğal Detoks Kürü Tarifi Youtube Videomuzu İzleyebilirsiniz.

Kısaca ŞÜKRETMEK her zorlu şeyin üstesinden gelmemizi sağlar.

Reklam

Nefret, bencillik, kızgınlık, hased, su-i zan, korku, ümitsizlik, aşırı merak, şüphe, endişe gibi negatif duygular ve düşünceler hayatımızı ve sağlığımızı etkilemeye başladığında, bir kaç dakika durup bu durumun zamanımızı ve enerjimizi harcamaya gerçekten değip değmediğini düşünmek oldukça önemlidir.

Göreceksiniz ki sakin kafayla düşündükten sonra olayın olumlu tarafını görmek ve şikayet etmek ya da olumsuz duygulara kapılmak yerine şükretmek daha kolay olacaktır.

Depresyon Doğal Tedavisi İçin Buraya Tıklayın.

Zararlı Duygu ve Düşünceler Vücutta Fazla Miktarda Hormon Üretir

Bu hormonlar kana karışarak zararlı maddeler oluşmasına neden olur. Bu maddeler beyindeki su havuzlarını bulandırır, hormon üretim dengesini bozar, psikolojik hastalıklara, karaciğer, kalp ve dalak hastalıklarına sebep olur.

Bu zararlı duygu ve düşüncelerden ne kadar çabuk kurtulursak bizim için o kadar iyidir. Güzel ahlak, güler yüz, iyi niyet, güzel düşünce ve şükür, insan sağlığı için fevkalade yararlıdır. Böylelikle olumsuz duygu ve düşüncelerin hayat kalitenizi etkilemesine izin vermemiş olursunuz.

Reklam

Neşe ve mutluluk gibi olumlu duyguların bağışıklık sistemimizi güçlendiren hormonların salınımını sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Benzer bir şekilde, olumsuz duyguların tam tersi etkiye sahip olduğu ve bağışıklık sistemimizi zayıflatarak, bizi hastalıklara yatkın hale getirdiği de kabul edilen bir gerçektir.

Bağışıklık Güçlendiren Vitaminler, Mineraller, Besinler, Çaylar, Çorbalar Ve Takviyeler İle İlgili Bilgi İçin Tıklayın.

Olumlu bir insan olmak kendi elimizdedir. İyi duygu ve düşüncelere yönelmek hem fiziksel hem de duygusal sağlığımıza pek çok farklı şekilde faydalı olacaktır.

Kaynak: Aidin Salih (Gerçek Tıp)

Reklam
Reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu