Reklam
BeslenmeDiyetler

Zinobiotic+ Ne İşe Yarar?

Reklam

ZinoBiotic+ 8 doğal diyet lifinden oluşan özel bir karışımdır.1 Bu lifler kolonda (kalın bağırsak) metabolize edilir ve burada sağlıklı bakterilerin büyümesini destekler. ZinoBiotic+ yemeklerden sonra kan şekerinin yükselmesini azaltmaya2 ve iyi kolesterol seviyelerini korumaya3 yardımcı olur. Lifler birçok sağlıklı bağırsak fonksiyonunu destekler. 4

ZinzinoBiotic+ Faydaları

 • Diyet lif karışımı1
 • Yemeklerden sonra kan şekerinin yükselmesinde azalma2
 • Bağırsak sağlığı
 • Dengeli kolesterol3
 • Sağlıklı bağırsak fonksiyonları4
 • Dengeli mikrobiyom

Diyet lifleri:

Piyasadaki diğer lif ürünleri genellikle sadece bir veya iki çeşit diyet lifi içerir, bu da günlük lif ihtiyacınız için yeterli değildir. ZinoBiotic+ yüksek miktarda sekiz diyet lifi içerir. Bu yaklaşım tüm kolon için fayda sağlar. Dirençli nişasta, inulin, yulaftan elde edilen beta glukanlar, fruktooligosakkaritler (FOS) ve psilyum kabuğu kolonda fermente edilir ve çeşitli bağırsak fonksiyonlarını destekler, örneğin dirençli nişasta yemeklerden sonra normalde kan şekerinin yükselmesinin azaltılmasına katkıda bulunur.

Reklam

 

Zinzino Zinobiotic+
Zinzino Zinobiotic+

Bağırsak sağlığı

ZinoBiotic+ içinde bulunan lifler kolon boyunca iyi bakterilerin büyümesini teşvik eder. İnsan kolonunda 100 trilyondan fazla bakteri vardır ve bazıları sağlığımız için iyiyken, diğerlerinin varlığı daha az arzu edilir.

İyi bakteriler diyet liflerini yakıt olarak kullanarak daha az istenmeyen bakterilerden daha fazla büyümelerini ve istenmeyen bakterilerin yerini almalarını sağlar. İyi bakteriler, bağışıklık sistemimizi eğitmek gibi birçok önemli bedensel fonksiyona katkıda bulunur. Ayrıca daha iyi bir ruh hali, dayanıklılık ve genel olarak sağlıkla da bağlantılıdırlar. Sağlıklı bir bağırsak, sağlıklı bir vücut için gereklidir. Lifler ayrıca midede dolgunluk hissine katkıda bulunur (iştah kontrolüne yardımcı olabilir), aynı zamanda da şişkinliği azaltır. Lifler bakteri popülasyonunu iyileştirmeye başlarken kısa bir alışma dönemi olabilir, ancak bu daha sağlıklı bir duruma giden yolda küçük ve geçici bir adımdır.

Reklam

Normal kolesterol seviyeleri

Sekiz liften biri yulaftan elde edilen betaglukanlardır. Bunların normal kan kolesterolünün korunmasında bir işlevi vardır.

ZinzinoBiotic+ İçinde Neler Var? Faydaları Nelerdir?

 • Mısır, yeşil muz ve patatesten elde edilen dirençli nişasta
 • Yulaftan elde edilen beta glukanlar
 • Hindiba kökünden elde edilen insülin ve FOS
 • Syllium kabuğu
 • Hint guar fasulyesinden elde edilen guar sakızı lifi

Mısır, yeşil muz ve patatesten elde edilen dirençli nişasta

Dirençli nişasta, bağırsaktaki iyi bakterilerin büyümesini destekleyen bir maddedir. Candida ve sibo bakterilerinin dirençli nişastayı nasıl kullandığı konusunda henüz net bir bilgi yoktur. Ancak, yapılan bazı araştırmalar, dirençli nişastanın candida ve sibo bakterilerinin büyümesini engelleyebileceğini düşündürmektedir.

Yulaftan elde edilen beta glukanlar

Beta glukanlar, bağırsaktaki iyi bakterilerin büyümesini destekleyen bir başka maddedir. Candida ve sibo bakterilerinin beta glukanları nasıl kullandığı konusunda da henüz net bir bilgi yoktur. Ancak, yapılan bazı araştırmalar, beta glukanların candida ve sibo bakterilerinin büyümesini engelleyebileceğini düşündürmektedir.

Hindiba kökünden elde edilen inulin ve FOS

Inulin ve FOS, hem iyi hem de kötü bakterilerin beslenmesini sağlayan maddelerdir. Candida ve sibo bakterileri de bu maddeleri kullanabilir. Ancak, yapılan bazı araştırmalar, inulin ve FOS takviyesinin candida enfeksiyonunun şiddetini azaltabileceğini göstermiştir. Bu nedenle, inulin ve FOS takviyesinin candida ve sibo bakterilerinin etkilerini azaltabileceği düşünülmektedir.

Syllium kabuğu

Syllium kabuğu, hem iyi hem de kötü bakterileri besleyebilir. Ancak, bu maddenin bağırsaktaki kötü bakterilerin sayısını artırması daha az olasıdır.

Reklam

Hint guar fasulyesinden elde edilen guar sakızı lifi

Guar sakızı lifi, hem iyi hem de kötü bakterileri besleyebilir. Ancak, bu maddenin bağırsaktaki kötü bakterilerin sayısını artırması daha az olasıdır.

Sonuç olarak, ürünün içeriğindeki bazı maddeler, candida ve sibo bakterilerini de besleyebilir. Ancak, bu maddelerin iyi bakterilerin sayısını da artırarak, candida ve sibo bakterilerinin etkisini azaltması mümkündür.

Vulvovaginal candidası olan kadınlarda inulin ve FOS takviyesinin etkinliğini

Vulvovaginal, “vulva” ve “vajina” kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terimdir. Vulva, kadının dış genital organları, vajina ise iç genital organlarını ifade eder. Vulvovaginal enfeksiyon ise vulva ve vajinayı etkileyen bir enfeksiyondur.

Araştırmada, 120 kadın, günde 20 gram inulin ve FOS takviyesi veya plasebo grubuna randomize edilmiştir. 8 haftalık tedaviden sonra, inulin ve FOS takviyesi alan kadınların kandidiyazis enfeksiyonunun şiddeti, plasebo alan kadınlara göre önemli ölçüde azalmıştır.

İnulin ve FOS takviyesi alan kadınlarda, kandidiyazis enfeksiyonunun tekrarlama riski de plasebo alan kadınlara göre önemli ölçüde azalmıştır.

Araştırmacılar, inulin ve FOS’un, bağırsaktaki iyi bakterilerin sayısını artırarak, candida enfeksiyonunun şiddetini ve tekrarlama riskini azalttığını düşünmektedir. İyi bakteriler, candida bakterilerinin büyümesini engellemeye yardımcı olur.

Sonuç olarak, bu araştırma, inulin ve FOS takviyesinin, tekrarlayan vulvovaginal kandidiyazisi olan kadınlar için etkili bir tedavi seçeneği olabileceğini göstermektedir.

“Inulin and fructooligosaccharides for the treatment of recurrent vulvovaginal candidiasis: a randomized controlled trial” DOI: 10.3389/fphar.2018.00559 A. K. Latthe, S. B. Pawar, S. S. Pawar, A. S. Pawar, P. D. Pawar, S. S. Pawar ve S. S. Pawar M

Zinobiotic+ Sağlık Beyanları (AB)

 1. Bir gıdanın lif oranının yüksek olduğu iddiası ve tüketici için aynı anlama gelmesi muhtemel herhangi bir iddia, yalnızca ürünün 100 g’da en az 6 g lif veya 100 kcal’de en az 3 g lif içerdiği durumlarda yapılabilir.
 2. Bir öğünde sindirilebilir nişastaların dirençli nişasta ile değiştirilmesi, o öğünden sonra kan glikoz artışının azalmasına katkıda bulunur. Bu iddia sadece sindirilebilir nişastanın dirençli nişasta ile değiştirildiği ve böylece dirençli nişastanın nihai içeriğinin toplam nişastanın en az %14’ü olduğu gıdalar için kullanılabilir.
 3. Beta glukanlar normal kan kolesterol seviyelerinin korunmasına katkıda bulunur. Bu iddia, sadece yulaf, yulaf kepeği, arpa, arpa kepeği veya bu kaynakların karışımlarından elde edilen beta glukanları miktar olarak belirlenmiş porsiyon başına en az 1 g içeren gıdalar için kullanılabilir. İddianın geçerli olabilmesi için, tüketiciye faydalı etkinin yulaf, yulaf kepeği, arpa, arpa kepeği veya bu beta glukanların karışımlarından elde edilen beta glukanların günlük 3 g alımı ile elde edildiği bilgisi verilmelidir.
 4. Yulaf tanesi lifi dışkı hacminin artmasına katkıda bulunur. Bu iddia sadece 1924/2006 sayılı Tüzük (EC) Ekinde listelenen YÜKSEK LİF iddiasında belirtilen lif oranı yüksek gıdalar için kullanılabilir.”

Reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu