Virüs mutasyona uğradı, kontrolü kaybettik!

Virüs mutasyona uğradı kontrolü kaybettik!İngiltere’den tüm dünyayı korkutan bir açıklama yapıldı. Ekranlara çıkan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, “Virüs mutasyona uğradı, yüzde 70 daha bulaşıcı” açıklaması yaptı. Oluşan panik havasına tuz biber de İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock etti. Hancock, “Kontrolü kaybettik” ifadelerini kullandı.

Yaz sonunda yaşanan vaka sayılarındaki artış tüm dünyanın birinci gündem maddesi. Yaz aylarının başında kontrol altına alınan vaka sayıları yaz sonuyla birlikte tekrardan tavan yaptı. Herkes normalleşmenin yanlış anlaşıldığı savunurken kuralların esnetilmesinin vaka sayılarında artışa neden olduğunu belirtiyor. Ancak vaka ve ölüm sayılarındaki artışın bir başka nedeni de olmuş olabilir. Bu iddialardan birisi virüsün mutasyona uğrayarak etki alanının daha da genişletmesi vardı.


VİRÜS MUTASYONA UĞRADI KONTROLÜ KAYBETTİK!


Virüsün mutasyona uğramasıyla ilgili açıklamada bulunan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede korona virüs salgınının etkisinin arttığını kaydetti. Johnson, “Virüs mutasyona uğradı. Mutasyon geçirmiş corona virüsü önceki virüse göre yüzde 70 daha bulaşıcı” ifadelerini kullandı. Johnson’ın ardından açıklamalarda bulunan İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, “Kontrolü kaybettik” şeklinde konuştu. Katıldığı TV programında konuşan Hancock, “Vaka sayısında adeta patlama yaşandı ve gidecek çok yolumuz var. Aşılar tamamlanmadan kontrol altına almak çok zor gözüküyor” dedi. Mutasyona uğramış korona virüsünün kontrolden çıktığını vurgulayan Hancock, “Orijinal planımızda virüsün mutasyona uğrayacağına dair bir bilgimiz yoktu. Mutasyona uğramış virüsün bu kadar hızlı yayılacağını tahmin etmiyorduk. VUI-202012/01 ismi verilen bu virüsün orijinal korona virüsüne göre daha hafif olduğuna dair bir kanıt yok” dedi.


İNGİLTERE ZOR ANLAR YAŞIYOR!


Virüs mutasyona uğradı kontrolü kaybettik!İngiltere virüsün görüldüğü ilk günlerden beri zor anlar yaşıyor. Ülkede şuana kadar kaydedilmiş 2 milyon vaka görüldü. Şimdi de mutasyona uğrayan korona yüzünden virüsün bulaşma oranı yüzde 70 artmış durumda. İngiltere’de mutasyona uğrayan virüs diğer ülkelerde de aynı anda mutasyona uğrarsa veya mutasyona uğramış virüs diğer ülkelere de yayılırsa bu olay felaketle sonuçlanabilir. Mutasyona uğramış yeni virüsün ölümcüllük oranı ise daha bilinmiyor.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Psiko-koronaya yakalananların sayısı hızla artıyor!
Türkiye’nin gündemini sadece seçme haberlerle takip etmek için: www.pozitificerik.com

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram