Psiko-koronaya yakalananların sayısı hızla artıyor!

Psiko-koronaya yakalananların sayısı hızla artıyor!Tüm dünyada pik yapan korona virüs salgını beraberinde farklı sorunları da beraberinde getirdi. Koronadan sonraki en büyük sorun olarak ortaya çıkan ‘Psiko-korona’ her gün daha fazla insanda görülmeye başladı

Belirtileri grip ile aynı özellikler taşıyan korona, beraberinde psikolojik bir korona hastalığını daha getirdi. Psikolojik bir hastalık olarak karşımıza çıkan ‘Psiko-korona’ henüz korona virüs bulaşmamış insanlarda psikolojik olarak ortaya çıkıyor. Belirtileri yaşadığını sanan veya başka hastalıkları koronaya yoran binlerce insan her gün sağlık kuruluşlarına başvurarak test olmak için sıraya giriyor. Çoğu insanın psiko-korona diğer adı yalancı korona virüs hastalı olduğunu belirten uzmanlar bu hastalığın hızlı bir şekilde yaşandığını kaydetti.


PSİKO-KORONAYA YAKALANANLARIN SAYISI HIZLA ARTIYOR!

Küresel olarak ekonomik ve sosyal sonuçlar doğuran korona virüsün bir de psikolojik etkisi ortaya çıktı. Böylece, hayati, psikolojik, ekonomik ve kültürel olarak hayatın tüm alanlarını etkilemiş olan korona virüs etkilerini, korona sonrası dönemde de gösterebilir. Bu etkilerden en önemlisi olan psikolojik sonuçlar, korona salgınından sonra da uzun süre devam edebilir.


HER AŞIRILIK KARŞIDA DA YENİ BİR AŞIRILIK DOĞURUYOR!

Bu dönemde insanlar birçok önlem alarak hayatlarına devam ediyor. Maske, mesafe ve hijyen elimizdeki en büyük silahlar. Ancak her şeyin aşırısı zararlı olduğu gibi bu önlemleri de aşırı derecede uygulamak psikolojik sonuçlar doğurabilir. Evden çıkamayan ve hijyen konusunu ciddi derecede önemseyenlerde psiko-korona hastalığının ortaya çıkması muhtemel bir durum. Her zaman yaşayabileceğimiz ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi birçok hastalıkta ve normal gripte görülen belirtiler pandemi sürecinde psiko-korona olarak karşımıza çıkıyor. Bu belirtilesi pasif yaşasa hatta yaşamasa sadece şüphelenende bile psiko-korona hastaları soluğu hastanede alıyor.

PSİKOLOJİK BELİRTİLER KORONA VİRÜSE BENZİYOR

Psiko-koronaya yakalananların sayısı hızla artıyor!Konu hakkında açıklamalarda bulunan Uzman Psikolog Sabri Yurdakul, insanların artık psikolojik olarak birbirlerine virüs taşıyor gözüyle bakmaya başladığını belirtti. Kış aylarının gelmesiyle hastalıkların oldukça fazla olduğu bir döneme girdiklerini kaydeden Yurdakul, psikolojik olarak birçok insanın virüs bulaşan insanlara benzer belirtiler gösterdiğini söyledi.
Bu durumun psikolojik bir rahatsızlık olduğunu vurgulayan Yurdakul, “Koronavirüsü taklit eden bir hastalık. Vücutta ağrı, nefes darlığı gibi belirtiler baş gösteriyor ama aslında virüs bulaşmamış. Kaygı burada en büyük tetikleyicidir. Bu süreçte bu hastalıktan dolayı psikolojik destek isteyen birçok insan oluyor” ifadelerini kullandı.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Korona aşısına kriz yetkisi!

Türkiye’nin gündemini sadece seçme haberlerle takip etmek için: www.pozitificerik.com

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram