Orhan Kural Koronaya yenik düştü!

Orhan Kural koronaya yenik düştü! Orhan Kural bugün korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Prof. Dr. Orhan Kural’ın ölümü tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

70 yaşında ki Prof. Dr. Orhan Kural, korona virüs belirtileri gösterince test yaptırmış ve sonucu pozitif çıkmıştı. 28 Kasım günü hastanede tedavi altına alınan Kural’ın durumu ağırlaştı. Bunun üzerine Orhan Kural, 9 Aralık’ta yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

ORHAN KURAL KORONAYA YENİK DÜŞTÜ!

Orhan Kural’ın acı haberi kaldırıldığı Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nden geldi. Tüm Türkiye’nin sevdiği çevreci akademisyen Orhan Kural korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

ORHAN KURAL: “PANDEMİYE RAĞMEN FRANSA’DAYIM”

Çevreci yönü ve gezileriyle bilinen Orhan Kural, ekim ayında Fransa ve Belçika’yı kapsayan bir geziye çıkmıştı. Sosyal medyadan gezi fotoğrafları paylaşan Orhan Kural, “Pandemiye rağmen Fransa’dayım” mesajı paylaşmıştı. Fransa ve Belçika seyahatinden yaklaşık 1,5 ay sonra korona virüs belirtileri gösteren ve testi pozitif çıkan Orhan Kural, fenalaşarak yoğun bakım ünitesine konulmuştu. Bugün Orhan Kural’ın acı haberi geldi.

Kural’ın sosyal medya hesabından paylaştığı son gezisi Fransa’dan. “9-12 Ekim arasında Fransa’daydım. Belçika sınırındaki Lilie’ye, oradan dünyanın en güzel katedrallerinden birinin yer aldığı Amiens’e gittim. Jules Verne de Amiens’te doğmuş. Poitiers’e gittim” notuyla Twitter’da youtube sayfasını paylaşan Kural, bu geziden yaklaşık 1,5 ay sonra hastaneye kaldırıldı.

Orhan Kural Koronaya yenik düştü!

ORHAN KURAL KİMDİR?

1950 yılında İstanbul Nişantaşı’nda doğan Orhan Kural, 1969 yılında Kadıköy Maarif Koleji’ni (Bugünün Kadıköy Anadolu Lisesi) bitirdi. 1972 yılında İTÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden “Maden Mühendisi” olarak mezun oldu. ​1972-1973 yılları arasında ABD Henry Krumb Bursunu kazanıp New York Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrenimi yaptı.

Almanya’da üç ayrı kentte (Mannheim, Rothenburg Odt, Lüneburg),toplam altı ay Goethe Enstitüsü’ne devam etti. 1981-82 yılları arasında DAAD bursu ile Aachen Teknik Üniversitesi’nde “Kömür Teknolojisi ve Briketleme” dalında çalışmalar yaptı. Çok sayıda Alman öğrencinin bitirme çalışmasını yönetti ve Alman öğrencilerle teknik gezilere çıktı.
​1982 yılında Venezuela Hükümeti’nin davetlisi olarak Maracaibo Kentinde “Kömür Teknolojisi Seminerine” bir ay süre ile “danışman” olarak katıldı. 1989 Mayıs ayında İTÜ’de Profesör oldu. 2006 – 2007 yıllarında Bölüm Başkan Yardımcılığı yaptı. 2009 yılından itibaren üç dönem İTÜ Maden Fakültesi’nde Maden Mühendisliği Anabilim Dalı ve Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev aldı. 2019 Eylül’de İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyesi, 2018’de ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak katıldı.

Orhan Kural Koronaya yenik düştü!

ORHAN KURAL’IN KAÇ KİTABI VARDIR?

Orhan Kural koronaya yenik düştü! Orhan Kural 17 gezi kitabı yayımladı. Ayrıca Kural bir anı ve bir de matematik kitabı yayımlayan Orhan Kural’ın toplamda 19 kitabı vardır. Orhan Kural, 42 resim sergisi ve 6 bine yakın konferans verdi. Değişik kanallarda radyo ve televizyon programları hazırlayıp sunan Kural, 193 ülkeyi gezdi ve Nomadmania Sitesinde, dünyanın en gezgin insanları listesinde 48. sırada yer aldı. Türkiye Gezginler Derneğinin kuruculuğunu üstlenen Kural, 2003’te Benin Fahri Konsolusluğu’na, 2013’te Vanuatu Fahri Konsolosluk Yardımcılığına atandı. Bine yakın ödül ve plaket sahibi olan Orhan Kural’a 2014’te Cotonou’da “Benin Cumhuriyeti Devlet Nişanı” takdim edildi.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Mutant koronaya aşı etki ediyor mu? Uğur Şahin’den açıklama!
Türkiye’nin gündemini sadece seçme haberlerle takip etmek için: www.pozitificerik.com

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram