mutasyonlu korona kapmıştı yaşadıklarını anlattı!

Mutasyonlu korona kapmıştı yaşadıklarını anlattı!Geçen haftalarda İngiltere’de ortaya çıkan mutasyona uğramış korona virüsü ile ilgili incelemeler devam ederken, bu hastalıkla mücadele eden bir gazetecinin açıklamaları ve yaşadıkları uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

Mutasyona uğramış korona virüs hastaları başlarından geçenleri anlatmaya başladı. İngiliz TV kanalı Channel 4’ün haber müdürü bunlardan birisi. Tecrübeli gazeteci yaşadıklarını kamuoyu ile paylaştı.

Mutasyona uğramış korona hastası yaşadıklarını anlattı!
Mutasyona uğramış korona hastası yaşadıklarını anlattı!

MUTASYONLU KORONA KAPMIŞTI YAŞADIKLARINI ANLATTI!

İngiltere’de ortaya çıkan ve birçok ülkede görülen mutasyona uğramış korona virüs dünyada paniğe neden olmaya devam ediyor. Bu virüse yakalanan İngiliz TV kanalı Channel 4’ün 44 yaşındaki haber müdürü Louisa Compton başından geçenleri anlattı. Compton’un açıklamaları ve yaşadıkları uluslararası basın kuruluşları tarafından servis edildi. İngiltere’nin en önemli televizyonlarından birisi olan Channel 4’ün haber müdürü olan Louisa Compton’un durumu gittikçe ağırlaştı. Hastaneye kaldırılan Compton’un mutasyona uğramış korona virüs kaptığı tespit edildi.

SPOR YAPMAYI AKSATMADI VE KRONİK HASTALIĞI YOK!

Spor yapmayı aksatmayan ve her hafta yaklaşık 320 kilometre bisiklete binen 44 yaşındaki Compton iki hafta önce mutasyona uğramış korona virüsüne yakalandığını açıkladı. Mümkün olduğunca dışarıya çıkmayan, sağlığına dikkat eden ve kronik hastalığı bulunmayan Compton’a, mutasyona uğramış korona virüs bulaşmış ve belirtiler 10 Aralık’ta görülmeye başladı.

mutasyonlu korona kapmıştı yaşadıklarını anlattı!
mutasyonlu korona kapmıştı yaşadıklarını anlattı!

AÇIK HAVADA BULAŞTI!

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Compton, “10 Aralık’ta yağmurlu bir günde bisiklete bindim ve eve döndüğümün ertesi günü belirtiler ortaya çıktı. Eve geldiğimde öksürüyordum, boğazım ağrıyordu ve burnum akıyordu. Bunlar normalde Covid-19 semptomu olmadığı için üşüttüm diye düşündüm. Fakat üçüncü günde hayatımdaki en korkunç baş ağrısı ile uyandım. Bütün gün yatakta yattım ve ışıkları kapadım. Başımın gerçekten patlayacağını düşünüyordum” ifadelerini kullandı.

mutasyonlu korona kapmıştı yaşadıklarını anlattı!
mutasyonlu korona kapmıştı yaşadıklarını anlattı!

“ARKADAŞLARIMLA AÇIK HAVADA BULUŞTUM!”

Doktorlar, sağlığına dikkat ettiği ve genç yaşı sayesinde bedeninin bu hastalıkla mücadele ettiğini söylerken Compton, “Semptomların beşinci gününde Covid-19 testinin sonucu geldi. Devletin korona yasakları kapsamında kabul edilenleri yaptım. Arkadaşlarımla açık havada buluştum, Mart ayından beri evden çalışıyorum. Beşinci günde ishal oldum, boğazım ağrıyordu, öksürüyordum, burnum akıyordu ve koku duygumu yitirmiştim” dedi.

KORKUNÇ BİR AĞRI!

Mutasyonlu korona kapmıştı yaşadıklarını anlattı!Altıncı günde durumunun daha da kötüleştiğini dile getiren Compton, “Kasıklarımdan dizlerime ve dizlerimden de bileklerime korkunç ağrılar saplandı. Ağrılar o kadar kötüydü ki uyuyamadım bile. Bütün bir hafta böyle geçti ve tuvalete gitmek bile beni nefes nefese bırakıyordu. Nefessiz kalmak beni daha da panikletiyordu ve panikledikçe durumum çok daha kötü oluyordu. Uzun, derin ve sakin nefes almak bana çok yardımcı oldu” ifadesini kullandı. 10’uncu günde banyoda fenalaşarak bayıldığını ve ambulansın geldiğini söyleyen Compton, “Kısaca söylemek isterim ki bu hastalık çok şiddetli ve korkutucu ve ben bu hastalığı yine daha hafif geçirdiğimin de farkındayım” yorumunu yaptı.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Ercüment Ovalı isyan etti! Benimle uğraşılıyor!

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram