Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!

Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!Mutant korona virüs yada mutasyona uğramış yeni tip korona virüs olarak adlandırılan virüs hakkında kritik bir açıklama yapıldı. Doç. Dr. Nejat Altıntaş, “Virüs artık görünmez oldu. Virüs gözükmüyor, virüsü savunacak hücrelerimiz bunu görmüyor” diye konuştu.

Tekirdağ Üniversite Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yapan Doç. Dr. Nejat Altıntaş, İngiltere’de tespit edilen ve sonrasında Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede görülen mutasyona uğramış korona virüs hakkında konuştu.

Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!

MUTANT VİRÜS GÖRÜNMEZ OLDU! HAYALET KORONA!

Virüsün yayılma ve insan vücudundaki hareketi hakkında konuşan Doç. Dr. Nejat Altıntaş, “Virüsün üzerinde çıkıntılar var. Çıkıntılara spike proteinleri diyoruz. Spike proteinin yapısına baktığımız zaman, spike protein, iki tane alt parçadan oluşuyor. Bir parçanın adına S1 parçası, bir tanesine de S2 parçası diyoruz. Virüs geliyor. Öncelikle diyelim nefes aldık. Hastalıklı insandan geliyor, burnundan ağzından içeri giriyor. Vücudumuzda bir takım bağlayıcı, yapıştığı yerler var. Bunlar en çok akciğerlerin içerisinde var. Böbreklerimizde, bağırsaklarımızda var. Dolayısıyla virüs gelip, buralara yapışıyor. Yapıştığı yerin adı AC2. Reseptörlerin üzerine yapışıyor, S1 parçası ile oraya yapışıyor. Arkasından yapıştıktan sonra S1 parçası oradan kopuyor. S2 parçasıyla da virüs hücrenin içerisine giriyor ve bizim hücrelerimizi istila ediyor” diye konuştu.

Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!

MUTASYONA UĞRAYAN KORONA VİRÜS GÖRÜNMEZ OLDU!

Vücudumuzdaki savunma hücrelerinin korona virüse karşı müdahalede bulunduğunu belirten Doç. Dr. Altıntaş, “Savunma hücreleri, onu yakalayıp, yok etmeye çalışıyor. Virüs de ondan kaçmaya çalışıyor. Böylece yeni bir mutasyon daha geliştirdi. Bununla da virüs artık savunma hücrelerimize karşı görünmez oldu. Virüs gözükmüyor, bizim virüsü savunacak hücrelerimiz bunu görmüyor. Bundan dolayı da şu an bulaştırıcılığı yüzde 70 arttı. Bir insandan bir insana daha kolay, daha hızlı geçiyor. Bu anlamda virüs daha ağırlaştı mı? Ya da virüsün öldürücülüğü arttı mı diye bakacak olursak, virüsün öldürücülüğünde bir değişiklik yoktur. İkincisi ise hastalığın ağırlığında da bir değişiklik yoktur” diye konuştu

Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!

ÇİN AŞISI GÜVENİLİR Mİ?

Çin aşısın hakkında açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Nejat Altıntaş, “Alman aşısı, Biontech firması ile Pfizer firmasının birlikte ürettiği ya da ABD’deki Moderna’nın ürettiği aşılar, virüsün kendisini değil, virüsün yapıştığı yerin aynısının genetik kodunu bizim vücudumuza vererek, bizim vücudumuzdaki spike proteinini, yapışma proteinlerinin aynısını ürettiriyorlar. Çin aşısı ise öldürülmüş bir virüs. Virüsü öncelikle bir ortamda çoğaltıyorlar. Arkasından formaldehit denilen bir alkolün içerisinde öldürüyorlar. Sonra da bu vücuda veriliyor. Bu aşı yüzyıllardan beri 1895’te verem aşısı ile beraber herkesin öğrendiği bir aşı. Son derece güvenilir bir aşı. Bizim aşıyı aldığımız Sinovac firması, dünyanın en gelişmiş aşı şirketlerinden bir tanesi. Çünkü şu an hepimizin olduğu Hepatit A aşısını dünyada ilk bulan firma.

Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!

KORONA VİRÜS AŞILARI YENİ VİRÜSÜ YENEBİLİR Mİ?

Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!Mutasyon spike proteininde meydana geldi. Spike proteinindeki yapı değişikliğinden dolayı Alman aşısı veya Moderna’nın aşısının etkisi azalabilir. Çünkü, virüsün yapıştığı bölge değişmeye başladı. O virüs başka, şu anki virüs başka. Eğer bu virüs bu kadar hızlı değişirse o etkisiz olabilir. Ama Çin’den gelen aşı bütün virüsün her şeyine karşı olursa dolayısıyla etkinliğinde bir azalma olmayabilir. Bunları tabii bilmiyoruz. Bunlar sadece bizim öngörümüz” dedi.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: BioNTech ile anlaşma sağlandı! Aşılar ne zaman gelecek?
Türkiye’nin gündemini sadece seçme haberlerle takip etmek için: www.pozitificerik.com

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram