Koronadan her 33 saniyede bir kişi hayatını kaybetti!

Koronadan her 33 saniyede bir kişi hayatını kaybetti!ABD korona virüs vakalarının yaşandığı ve en fazla kişinin hayatını kaybettiği ülkeler sıralasında en üstte yer alıyor. 18 milyon vaka tespit edilen ülkede 326 bin kişi korona virüs yüzünden hayatını kaybetti. Öte yandan kaos dolu bir hafta geçiren ülkede her 33 saniyede bir kişi hayatını kaybetti.

Tüm dünya korona virüs yüzünden diken üstünde. Dünyada can almaya devam eden virüs şuana kadar 77.7 milyon kişiye bulaştı ve 1.7 milyon kişi korona virüs yüzünden hayatını kaybetti. Öte yandan İngiltere’de tespit edilen ve Avrupa’da da görülen mutasyona uğramış (Mutant) korona virüs endişeleri daha da alevlendirdi.

KORONADAN HER 33 SANİYEDE BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Salgının merkezi haline gelen ABD’de, 14-20 Aralık tarihleri arasında rekor sayıda insan hayatını kaybetti. Bir haftada 33 bin kişinin hayatını kaybettiği ABD’de bu oran toplam ölü sayısının yüzde 6.7’si olarak gerçekleşti. Bu rakam salgın başladığı günden beri en çok ölümün gerçekleştiği hafta olarak kaydedildi. Yapılan hesaplara göre bir hafta boyunca her 33 sniyede bir kişi korona virüs yüzünden hayatını kaybetti.

HAVALİMANINDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ!

ABD’li uzmanlar Amerika vatandaşlarını yaklaşan Noel ve yılbaşı tatili için uyardı. Ancak uyarılara uymayan yaklaşık 3 milyon 200 bin kişi, cuma, cumartesi ve pazar günü havalimanlarına akın etti. Tüm biletler tükendi ve yoğunluk görüntüleri tüm dünyada endişe yarattı. Uzmanlar tatilde bir araya gelenlerin hastane kapasitelerini doldurmasından endişe ediyor. Koronadan her 33 saniyede bir kişi hayatını kaybetti!Geçtiğimiz hafta yaklaşık 1.5 milyon kişiye yeni tanı koyulurken, bu yüzde 1’lik bir düşüş anlamına geliyor. Buna rağmen Tennessee, California ve Rhode Island’da, nüfusa oranla en yüksek yeni vaka oranı kayıtlara geçti. Ölüm oranının en yüksek olduğu bölgeler ise Iowa, South Dakota ve Rhode Island olarak açıklandı.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Bilim Kurulu Üyesi Mehmet Ceyhan’dan mutant korona açıklaması!
Türkiye’nin gündemini sadece seçme haberlerle takip etmek için: www.pozitificerik.com

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram