OKULLAR İKİNCİ DÖNEM AÇILABİLİR Mİ?

Korona virüsün ömrü uzadı! Korkutan açıklama! Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, korona virüsün vücudun dışında yaşama süresinin arttığına dikkat çekti. Kara, önceden öksürüldüğünde korona virüsün vücudun dışında 1 dakika bile yaşayamadığını ancak şimdilerde bu zamanın 10 dakikaya çıktığını söyledi.

Korona virüs son aylarda etkisini iyice arttırdı. Yayılma hızı ve etkisi artan virüsün şimdi de yaşama süresi arttı. Vücudun dışında 1 dakika yaşayan korona virüs artık 10 dakika hayatta kalabiliyor. Bu da yayılma hızını ve etkisini arttırıyor. Özellikle kış aylarının gelmesiyle virüs daha tehlikeli bir hal almaya başladı. Eğer maske ve mesafe kurallarına eskisinden daha fazla dikkat edilmezse vaka ve ölü sayıları hızlıca artabilir.

Prof. Dr. Ateş Kara, kış aylarında kalabalık aile toplantılarından kaçınılması gerektiğini belirtiyor. Eğer bu önerilere dikkat etmezseniz hem kendinizi hem de akrabalarınızı tehlikeye atabilirsiniz.

Korona virüsün ömrü uzadı! Korkutan açıklama!

KORONA VİRÜSÜN ÖMRÜ UZADI! KORKUTAN AÇIKLAMA!

İngiltere’de ortaya çıkan mutant korona virüs yada mutasyona uğramış korona virüs tüm dünyada panik etkisi yarattı. Yapılan açıklamalara göre yeni tip korona virüs Türkiye’de görülmese de Avrupa Birliği ülkelerinden Türkiye’ye giriş yapanlarda olabilir. Uçuşların iptal edildiği 20 Aralık gününe kadar Türkiye’ye gelen yolcular testleri negatif çıksa da karantina altına alınacaklar.

Korona virüsün ömrü uzadı! Korkutan açıklama!

VİRÜSÜN YAŞAM SÜRESİ 10 DAKİKAYA ÇIKTI!

Korona virüsün özellikle kış aylarında yaşama süresinin arttığını belirten Prof. Dr. Kara, “Biz sıcaklıktan ve güneş ışığından bu virüsün etkilendiğini söylemiştik. Eskiden masa üstünde belki 1-2 dakikada hatta 30 saniyede güneş varsa etkinliğini kaybediyordu. Şimdi bu süre mevsimin kışa dönmesi havanın soğuması nedeniyle belki 5 dakikaya çıkıyor. Diyelim ki bende virüs var. Ben masamda konuşurken, öksürürken çıkarttığım virüs önceden 1 dakika bile canlı kalamazken belki şimdi 10 dakika canlı kalıyor olabilir. O nedenle size ait olmayan başkasına ait olan ortamlarda, dışardayken mutlaka ve mutlaka el hijyenimize bizim bu dönemde daha fazla dikkat etmemiz lazım. Su ve sabunla el yıkamayı ya da el antiseptiği kullanmayı biraz artırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YILBAŞINA DİKKAT! HREKETLİLİK ARTACAK!

Yılbaşının yaklaştığını ve hareketliliğin arttığını belirten Prof. Dr. Kara, “Yılbaşında birileriyle görüşmek istiyorsanız ‘lütfen bunu seneye yapalım’ deyin. Bu virüsün yaşayabildiği tek konağı insan ve karşılaştığın her insanda da virüsün olma ihtimali var. Şikayeti olmadan herhangi bir bulgusu olmadan da olma ihtimali var. O kişinin virüssüz olma ihtimalinden eminsen, kesinlikle ‘virüsü yok’ diyorsan ‘buna garanti veriyorum’ dersen kabul görüşülebilir. Ama değilse lütfen bu dönemde biraz mesafe ile ve telefonla yılbaşı akşamını kutlayacak şekilde hareket etmeye çalışalım” ifadelerini kullandı.

OKULLAR İKİNCİ DÖNEM AÇILABİLİR Mİ?

OKULLAR İKİNCİ DÖNEM AÇILABİLİR Mİ?

Korona virüsün ömrü uzadı! Korkutan açıklama!Prof. Dr. Kara, “Ara tatilde rakamlara bakılır, şartlara bakılır ve bence o zaman basamak basamak okulların açılması tartışılabilir; ama bugün için baktığımızda bizim ivedilikle rakamların düşmesini sağlamamız lazım” ifadelerini kullandı.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Orhan Kural koronaya yenik düştü!
Türkiye’nin gündemini sadece seçme haberlerle takip etmek için: www.pozitificerik.com

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram