Ercüment Ovalı isyan etti! Benimle uğraşılıyor!

Ercüment Ovalı isyan etti! Benimle uğraşılıyor!Prof. Dr. Ercüment Ovalı, korona süresince yaptığı farklı açıklamalarla gündem olmayı sürdürdü. Ancak bu sefer iddiasına göre yapmadığı bir açıkla yüzünden gündemde. Konuyla ilgili açıklama yapan Ovalı, “Israr ve inatla benimle uğraşılıyor” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Türkiye’nin korona virüs döneminde en çok konuşulan isimlerinin başında geldi. Korona virüs ilacı için çalışmalar yaptıklarını açıklayan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, piyasada bulunan bir ilacı korona virüs ilacı olarak açıklamış ve tepkileri üzerine çekmişti.

Ercüment Ovalı isyan etti! Benimle uğraşılıyor!
Antikor Kokteyli

ERCÜMENT OVALI İSYAN ETTİ! BENİMLE UĞRAŞILIYOR!

Antikor kokteyli ismi verilen ilaç konusunda Prof. Dr. Ercüment Ovalı iddiaya göre açıklamalarda bulunmuş ve yine tepki çekmişti. Bunun üzerine açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, açıklamayı kendisinin yapmadığını ve kendisi ile uğraşıldığını açıkladı. Konuyla ilgili konuşan Ercüment Ovalı, “23 Nisan’da bir TV kanalına verdiğim röportajdan başka hiç konuşmadım.

Bir toplantıda yaptığım bu konuşma da sanki basına demeç vermişim gibi servis edilmiş. Israr ve inatla, anlayamadığım bir şekilde benimle uğraşılıyor. ‘Beni affedin, konuşmak istemiyorum’ dedikçe sanki konuşmuşum, sansasyonel açıklamalar yapmışım gibi haberler çıkıyor. İnanın şaşkın ve üzgünüm. Nasıl bir iştir bu? Anlayamıyorum. Toplantıda konuşulmuş, kulaktan kulağa yayılmış, benim demecimmiş gibi yazılmış. Şunu söyleyeyim böyle bir açıklama yapmadım” ifadelerini kullandı.

Ercüment Ovalı isyan etti! Benimle uğraşılıyor!
Donald Trump’a Antikor kokteyli tedavisi uygulandı!

“ANTİKOR KOKTEYLİ TRUMP’TA UYGULANDI”

Dünyada uygulanan plazma tedavisi Çin’in ardından ikinci defa İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt liderliğinde uygulanmıştı. Antikor kokteyli tedavisinin de plazma tedavisine benzediğini belirten Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt, Donald Trump’ın Antikor kokteyli tedavisi ile iyileştiğini söyledi. Prof. Dr. Erkurt, “İlacın adı ‘Monoklonal (tek hücreden çoğaltılmış) antikor kokteyli’.

İlk önce Regeneron sonra da Eli Lilly firması bu kokteyli ilaç olarak üretti ve her ikisi de ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onay aldı. Hastalığın erken döneminde hastaya plazma yerine bu antikor veriliyor. İlk 72 saatte, hastalık ilerlemeden kullanılırsa, bu saf antikorlar virüsü engelliyor, yok ediyor, hastalığın yayılmasına engel oluyor” şeklinde konuştu.

ERCÜMENT OVALI’NIN AÇIKLAMASI

Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt, TÜBİTAK toplantısında Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın gündeme getirdiği versiyonun, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı ilaç versiyonundan farklı olduğunu söyledi: “Kendisinin bahsettiği yöntem poliklonal (farklı hücrelerden çoğaltılmış) antikor kokteyli. Bu yöntem ile hastadan alınan doğal plazma saflaştırılır; içindeki zararlı olabilecek yabancı protein ve faktörler temizlenir. Hastaya temizlenen bu antikorlar verilir. Yeni bir yöntem değil. Monoklonal (tek hücreden çoğaltma) yöntemi ise rekombinant DNA teknolojisi ile sentetik yani doğal olmayan antikor üretip çoğaltma işlemidir.

Ercüment Hoca’nın bahsettiği poliklonal kokteyl geliştirilebilir mi? Olmayacak iş değil ama onda da yine plazmanın toplanıp çoğaltılması lazım. İşin çoğaltma kısmına girmek demek ise ileri teknoloji demek. Şu an Türkiye’de yapılabileceğini sanmıyorum. Dünyada da onaylanmış, ilaç haline gelmiş durumda değil.”

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Mutant virüs görünmez oldu! Hayalet korona!

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram