Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!

Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!Çinli Sinovac ilaç firmasından alınan korona virüs aşılarının ne zaman Türkiye’de olacağı belli oldu. Eğer bu sefer de bir aksilik yaşanmazsa aşılar yarın sabah Türkiye’de olacak.

Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!Çin’den alınan ve nakliyesi konusunda sorun yaşanan korona virüs aşılarının ne zaman Türkiye’de olacağına dair açıklama yapıldı. En son Pekin Gümrüğü’ne takılan aşılar eğer yeni bir sorunla karşılaşılmazsa yarın İstanbul’da olacak. İstanbul’dan sonra aşıların ikinci durağı Ankara olacak. Ankara’da yaklaşık 2 hafta boyunca tahlilleri yapılacak aşı daha sonra 81 ildeki aşılama merkezlerine gönderilecek.

Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!
Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!

Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!

Rötarlı olarak kalkan ve Çinli Sinovac ilaç firmasından alınan 3 milyon doz korona virüs aşısını taşıyan uçak yarın İstanbul’da olacak. İstanbul’da işlemleri yapılan yük daha sonra perşembe akşamı Ankara’ya götürülecek. Ankara’da ilaç yaklaşık 2 hafta boyunca incelenecek. Detaylı olarak incelendikten sonra Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşılama merkezlerine sevk edilecek aşı önce sağlık çalışanlarına ardından da 65 yaş üstü vatandaşlara yapılacak.

KORONA VİRÜS AŞISININ İKİNCİ DURAĞI ANKARA!

Çin’den alınan ve iki defa nakliyesinde sorun yaşadığımız 3 milyon doz korona virüs aşısı sonunda yurda geliyor. Sinovac ilaç firmasından aldığımız korona virüs aşıları Türk Hava Yolları’na ait kargo uçağı ile yarın İstanbul’a gelecek. 3 milyon doz Çin aşısı yarın sabah saat 06.10’da Türkiye’de olacak.

Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!
Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!

ÇİN AŞILARI YARIN SAAT 06.10’DA TÜRKİYE’DE OLACAK!

Çin aşılarının geleceği tarih belli oldu!Nakliye ile ilgili açıklamayı Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Müşavirlik, 17 konteynerde bulunan 3 milyon doz korona virüs aşısı Boeing 777 tipi TK-6175 sefer sayılı kargo uçağıyla saat 06.10’da Pekin’den İstanbul Havalimanı’na geleceği, aşıların bir sonraki gün durağı Ankara olacak. Aşılar Ankara’da dağıtım merkezine verilecek ve buradan tüm Türkiye’ye dağıtılacak. Ancak aşılar önce 2 haftalık bir test maratonuna sokulacak.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Yeni bir aşı daha Türkiye’ye geliyor!

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram