Bilim Kurulu Üyesi Mehmet Ceyhan'dan mutant korona açıklaması!

Bilim Kurulu Üyesi Mehmet Ceyhan’dan mutant korona açıklaması!Mutant korona virüs veya mutasyona uğramış korona virüs adlandırılan yeni tip korona virüs tüm dünyada panik etkisi yarattı. Herkes yeni virüsle ilgili çıkacak haberi bekliyor.

İngiltere’de ortaya çıkan ve oradan Avrupa’ya sıçrayan virüs hakkında elimizde yeterli bilgi yok. Uzmanlar yeni gelişmeler ışığında halka açıklamalarda bulunacaklar. Öte yandan mutant korona virüs hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, korona virüsteki bu değişimin belki de sonun başlangıcı olduğunu söyledi.

BİLİM KURULU ÜYESİ MEHMET CEYHAN’DAN MUTANT KORONA AÇIKLAMASI

İngiltere’de ortaya çıkan ve bazı Avrupa ülkelerine yayılan mutasyona uğramış yeni tip korona herkesin dilinde. Ciddi bir kesim haberlerden etkilenerek yurt dışı seyahat planlarını erteledi. Mutasyona uğramış yeni tip korona virüs hakkında önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Bu mutasyon eğer gerçekten orijinal virüsten daha hızlı yayılıyor ise, salgının bitmesi için beklediğimiz mutasyonun başlangıcı da olabilir. Çünkü o mutasyonda virüsün daha bulaşıcı, ancak zararsız hale gelmesini bekliyoruz. Yani ilk değişiklik gerçekleşmiş olabilir” İfadelerini kullandı.

MEHMET CEYHAN: “KARAMSARLIK İÇİN NEDEN YOK”

Bilim Kurulu Üyesi Mehmet Ceyhan’dan mutant korona açıklaması!Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, mutasyona uğrayan korona virüsüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ceyhan, şu ifadeleri kullandı; “Birkaç gündür herkes İngiltere’de ortaya çıkan yeni mutant corona virüsle (B.1.1.7)ilgili telaş içerisinde. Henüz karamsarlık için bir neden yok. Çünkü;

MEHMET CEYHAN: “BULAŞICILIK ORANI HENÜZ KESİNLEŞMEDİ”

1) Bulaşıcılığın % 70 arttığı bulgusu şimdilik sadece bir modelleme sonucu. Henüz gerçekten daha bulaştırıcı olduğu bile laboratuvar ve klinik verilerle doğrulanmış değil.

2) Ülkelerin önlem alması doğal, çünkü virüsün özellikleri tam anlaşılıncaya kadar, yani daha bulaştırıcı ve ağır hastalığa neden olmadığı belli oluncaya kadar yayılması önlenmelidir.

MEHMET CEYHAN: “MUTASYON SALGINI BİTİREBİLİR”

3) Bu mutasyon eğer gerçekten orijinal virüsten daha hızlı yayılıyor ise, salgının bitmesi için beklediğimiz mutasyonun başlangıcı da olabilir. Çünkü o mutasyonda virüsün daha bulaşıcı, ancak zararsız hale gelmesini bekliyoruz. Yani ilk değişiklik gerçekleşmiş olabilir.

4) Ancak istemediğimiz yönde bir mutasyon olursa, zorunlu olarak virüsün yayılmamasına gayret edeceğiz. Sonuç olarak henüz telaşlanacak bir noktada değiliz. Her zamanki gibi dikkatli olmalıyız.

Sizin için seçtiğimiz diğer haber: Korona aşısı ‘Helal mi?’ tartışmaları!
Türkiye’nin gündemini sadece seçme haberlerle takip etmek için: www.pozitificerik.com

İlaçsız yaşıyoruz sitesi, doğal tıp yaklaşımıyla, evde yapabileceğiniz doğal ilaçlar, sağlık bilgileri, doğru yaşam tarzı, egzersiz ve meditasyon gibi konuların yer aldığı bilgi amaçlı yardım ve danışmanlık platformudur.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram