Sürekli ishal, şişkinlik, kabızlık, egzama ve akne vb. şikayetleriniz varsa eliminasyon diyeti bunu anlamanın en güvenli ve sağlıklı yoludur. Özellikle otoimmün ve kronik rahatsızlıkları olanlar için iyileşmenin en büyük ilk adımıdır.

Bir gıda alerjiniz olabileceğini düşünüyor fakat tam olarak neyin sorun çıkardığından emin değil misiniz? Sindirim sorunları veya cilt problemleri yaşıyor fakat çözümü bulamıyor musunuz? Eliminasyon diyeti tam da ihtiyacınız olan şeydir. Eliminasyon diyeti nedir? Neden yapmalısınız? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Eliminasyon Diyet Programının İçeriği ve Faydaları Nelerdir?

 1. Tahliller (3-6 ay) değerlendirilir. Gerekirse tekrar tahlil istenir.
 2. Takviye ihtiyacınıza göre belirlenir marka, form ve içilecek zaman planlaması yapılır.
 3. Beslenme hatalarınızı öğrenirsiniz. Sağlık ve doğru beslenmenin hastalık üzerinde ki etkilerini bizzat deneyimlersiniz.
 4. Uyku kaliteniz artar. Güne dinç, enerjik ve dinlenmiş başlarsınız.
 5. Mide problemleriniz (gaz, şişkinlik, hazımsızlık, gastrit, yanma) sorunlarınız düzelir.
 6. Bağırsak sorunlarınız (ishal ve kabızlık) düzene girer.
 7. Baş ağrısı, migren sorunlarınız düzelir.
 8. Kronik ağrılarınız azalır hayat kalitenizi etkilemeyecek seviyesine iner, hatta zamanla biter.
 9. Geçirgen bağırsak sorununuz için daha kısa zamanda tedavi sağlar.
 10. Tip 2 Diyabet de en etkili yöntemdir, programa sıkı bağlanmak diyabetinizi yenmenizi sağlar. Tip2 diyabeti bu programla yenmiş birçok hasta vardır.
 11. Gıda hassasiyetlerinizi öğrenir, hayatınızı tekrar şekillendirir, ağrısız, acısız yaşamayı öğrenirsiniz.
 12. Sibo (ince bağırsakta aşırı bakteri çoğalması) probleminiz azalır hatta biter.
 13. Candida (aşırı mantar çoğalması) sorununuza yardımcı olur, kısa vadede tedavi olmanızı sağlar.
 14. Enfeksiyonlarla mücadele için bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
 15. Aşırı Stres. Stresin beslenmeden kaynaklanan bir sebebi de lökosittir. Lökosit yükselmesini dengeler, bağırsakları tedavi eder. Strese daha dayanıklı bağırsaklara sahip olursunuz. Bağırsak beyin bağlantısını sağlam tutar.
 16. Toksinler (Ağır metaller) detoks içecekleri ve uygulanacak kürlerle ağır metallerden kurtulursunuz. Ayrıca ağır metale maruz kaldığınız kaynaklar için neler yapabileceklerinizi öğrenirsiniz.
 17. Küfler ve mikotoksinler ile nasıl başa çıkacağınızı, hangi genlere sahip olduğunuzda küflerden etkilenebileceğinizi ve bunlar için nasıl bir yöntem izlemenizi öğrenirsiniz.
 18. Eviniz ve kişisel eşyalarınızdaki tehlikeleri öğrenirsiniz, ev, kişisel eşya ve kişisel hijyen konusunda doğal olarak kullanabileceğiniz yöntemleri öğrenirsiniz.
 19. Tüm hastalıklarda etkili programdır. Özellikle otoimmün hastalıklarında yaşam kalitesini en üst seviyeye getiren ve birçok şikayetinizi çözen bir sistemdir. Kendinizi eliminasyon diyeti programının akışına bırakın ve hastalıklarınızın sizi terk ettiğini izleyin.

Bir çoğunuz eliminasyonu diyeti olarak duyabilir fakat, yukarıda saydığımız maddelerden de anlayabileceğiniz gibi, bizim uygulayacağımız yöntem diyetten öte yaşam biçimini düzenleyen, insanın doğru yaşaması ile ilgili eğitim ve gelişim programıdır. Eliminasyon diyeti programından edindiğiniz bilgileri, aileniz ve sevdiklerinize anlatabilir, onlara sizin yolunuzda önderlik yapabilirsiniz.

Fonksiyonel ve Bütüncül Tıp Felsefesi Olan Ruh, Beden, Zihin Üçlüsünü Bir Bütün Olarak Değerlendireceğimiz Bu Programda;

Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni ve Yaşam Danışmanı Eşliğinde

 • Tahlilleri değerlendirme
 • İhtiyaca uygun takviye önerisi
 • Beslenme
 • Stres yönetimi
 • Kaliteli uyku
 • Ev içi detoks
 • Egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri ile hayatımıza bütüncül açıdan dokunacağız.

1 hafta hazırlık, 3 hafta boyunca da glüten, şeker ve paketli gıdalar, süt ürünleri ve işlenmiş gıdalar ile aramıza mesafe koyup bedenimizdeki toksinlerden arınmayı hedefleyeceğiz. Sonrasında da 1 hafta geri tanıtım sürecimiz olacak. Yani toplamda 5 hafta birlikte olacağız. Hangi besinlerin eliminasyon diyeti programımızda olduğu hangi besinlerin çıkacağı ile ilgili detay liste paylaşacağız. Bedenimize doğru gıdalar verip, sağlıklı alternatiflere yöneleceğiz. Sizlerle sağlıklı tarifler paylaşacağız.

Sizlere bütün gıdaların (Et, sebze, yeşillik, meyve, bitki ve baharat) listesi paylaşılacak. Bu gıdalar içinden herkes kendi bedenini dinleyerek ve tanıyarak doğru beslenme şekline ulaşacak. Kilo vermeyi hedeflemiyoruz ancak toksin atımı ve sağlıklı beslenme ile fazla kilolar kaybolup vücut kendi ideal kilosuna ulaşacak, bağışıklığınız güçlenecek.

Programa herkes katılabilir. Hamile ve emzirenler doktora danışarak katılabilirler.

Program süresince WhatsApp grubundan iletişim halinde olacağız. Grup dinamiği ile daha motive bir şekilde kalıcı beslenme alışkanlıkları edineceğiz.

5 haftalık program bedeli 650 TL’dir

Gücünüzü geri almaya, sağlığınızın kontrolünü ele geçirmeye, enerjinizi ve canlılığınızı yeniden kazanmaya hazırsanız, aşağıdaki formu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Programa katılımınız onaylandığında cep telefonunuza sayfa diyetisyenimizden mesaj gelecek, gerekli görüşmeyi yaptıktan sonra program katılım bedeli için size verilen IBAN numarasına ödemeyi yaptıktan sonra diyetisyenimizle detaylı görüşme sonucunda programa başlanacak.

Hesap numarasına ücreti yatırırken açıklama kısmına “Eliminasyon Diyeti Programına Katılım” yazmanız yeterlidir.